Skontaktuj się ze mną

Zapraszam do zadawania pytań. Potrzebujesz porady?
Wypełnij formularz lub zadzwoń pod numer +48 507 732 829

Podaj swój adres e-mail lub telefon abyśmy mogli odpowiedzieć na Twoje zgłoszenie

* Pola wymagane
Gdzie kupić?

Waryński Warsztat Narzędzia Pneumatyczne Klucze udarowe

Klucze udarowe

 

 

Klucze udarowe Waryński origin służą do szybkiego zakręcania i odkręcania elementów łączących. W rolnictwie użycie kluczy udarowych przy pracach serwisowych oznacza kilku, a czasem kilkunastokrotne  skrócenie czasu  takich prac. 

 

Jak wiadomo niektóre elementy maszyn pracujących w ciężkich polowych warunkach są, skorodowane bądź zapieczone -zdemontować je można wyłącznie z użyciem kluczy udarowych.

 

Oferta pneumatycznych kluczy udarowych Waryński origin umożliwia wybór najodpowiedniejszego narzędzia. Została dobrana pod kątem szerokości zastosowań w biznesie Agro.

 

Najmniejszym i najlżejszym wszechstronnym kluczem jest klucz udarowy Waryński origin WMU116.

  • Ma trzpień 1/2 cala i  obudowę aluminiową. Przy niewielkiej długości 113mm, wadze tylko 1,5kg, nominalny moment wynosi 1017 Nm. Dzięki podziałowi siły na 3 biegi lewe i 3 prawe, maksymalne zmierzone na hamowni wielkości momentów obrotowych na poszczególnych biegach wynoszą  (obroty P/L) 485/533, 821/919 , 925/1056 Nm.

 

Kluczem z większym maksymalnym momentem jest WMU113.

  • Dzięki kompozytowej obudowie zachowuje niską wagę (1,6kg), przy osiąganiu większego momentu obrotowego nominalnie 1356Nm. Osiągany z instalacji o wydajności 260 l/min. Obudowę z kompozytu ma również klucz na kwadrat 3/4 cala – WMU113. Osiągany moment 1491 Nm w zasadzie wypełnia zapotrzebowanie w większości prac serwisowych pojazdów osobowych, dostawczych, lżejszych ciężarowych i maszyn rolniczych.

 

Największym kluczem udarowym pneumatycznym marki Waryński origin jest wersja z trzpieniem calowym o długości 6 cali (przedłużonym).

  • Klucz ten ma 3 biegi lewe i 3 prawe, a zużycie powietrza wynosi 320 l/min. Warto podkreślić niską masę klucza, tylko 6,3 kg, która znacznie podwyższa komfort pracy, czyniąc ten klucz niezwykle pomocnym przy pracach związanych z obsługa ciężkich maszyn, przyczep i pojazdów ciężarowych. Maksymalny moment obrotowy wynosi  2440 Nm.

 

Do Narzędzi pneumatycznych Waryński origin produkuje nasadki i akcesoria nasadek. Obecnie ich paleta obejmuje 109 rodzajów – największy rozmiar to 70 mm z otworem na trzpień klucza 3/4 cala. Są wyprodukowane ze stali stopowej chromowo molibdenowej. Dzięki temu uzyskana powierzchnia nasadek jest odporna na uderzenia bijaka klucza udarowego i może przenosić momenty obrotowe generowane przez klucze. Prawidłowo użytkowana służy długie lata.

 

Uzupełnieniem narzędzi warsztatowych marki Waryński origin zasilanych sprężonym powietrzem jest grzechotka z trzpieniem 1/2 cala WMU115 . Przenosi  mniejszy moment obrotowy ale pracuje się nią pod kątem i jest idealna do konserwowanych połączeń, gdzie liczy się ergonomia miejsca i szybkość działania.

 

Niektóre klucze udarowe Waryński origin są wyposażone w zabudowane tłumiki. Zmniejszają pozom hałasu nawet o 7 dB. Trzeba jednak liczyć się ze spadkiem mocy o 3-4%.


 

Czy wiesz,że...

 

Klucz udarowy pneumatyczny nie pracuje w sposób jednostajny, ale w cyklach. Dlatego nie ma stałej wydajności i zapotrzebowania na powietrze. Maksymalny moment obrotowy uzyskuje na 8-10 sekund, traci go i następuje powtórka. Warto o tym pamiętać wykonując pracę kluczem udarowym pneumatycznym i dostosować ją do wspomnianych cyklów

 

 

 

 

 

 

Rolniczy Przegląd Techniczny / wrzesień / nr 9 (247)

Szybka wymiana w wadze ciężkiej...

 

Za pomocą  klucza udarowego Waryński WMU113 uzbrojonego w nasadkę udarową WMU067 Waryński origin